Юрій Олександрович Москаленко

Юрій Олександрович Москаленко
старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника НАН України, кандидат біологічних наук, фахівець в галузі орнітології, екології та заповідної справи

У 1994-1999 рр. навчався у Херсонському державному педагогічному університеті за спеціальністю „Хімія і біологія“. По завершенню навчання в університеті захистив дипломну роботу, яка базувалася на власних трирічних польових дослідженнях у заповіднику. У 1999 р., після завершення університету, на запрошення адміністрації — директора Г. Б. Маяцького та заступника директора з НДР Д. О. Чернякова — прийшов працювати до наукового відділу Чорноморського біосферного заповідника. У заповіднику пройшов шлях від інженера II кат. до заступника директора з науково-дослідної роботи; наразі працює на посаді старшого наукового співробітника.

На основі власних багаторічних польових досліджень підготував і у 2015 р. захистив в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю „Зоологія“; тема дисертації — „Фауна та населення птахів Нижньодніпровських піщаних масивів“; науковий керівник — завідувач відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, канд. біол. наук, ст. науковий співробітник Василь Анатолійович Костюшин.

Область наукових інтересів — орнітофауна Північного Причорномор’я, просторово-часова динаміка популяцій птахів, біологія охорони природи та заповідна справа, застосування інформаційних технологій (баз даних, геоінформаційних систем тощо) у біологічних та екологічних дослідженнях. Автор понад півсотні наукових праць.

У 2009 році започаткував сайт „IT and FOSS for SCIENCE“, присвячений використанню інформаційних технологій та вільного програмного забезпечення у наукових дослідженнях, а також персональну веб-сторінку „Нотатки молодшого наукового співробітника“.

Пошук по сайту

Часті питання (ЧаПи)

Календар

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Посилання

Офіційний веб-сайт Національної академії наук України

Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України

Стежте за оновленнями сайту у фейсбуку

Профіль автора сайту у фейсбуку