Беручи на увагу величезне наукове і практичне значіння вивчення всіх природніх умовин великих пісчаних обширів Долишнього Дніпра, на підставі постанови ВУЦВК  і РНК з 16 червня 1926 року „Про пам’ятки культури й природи“ (Зб. Ув. УСРР 1926 р., № 32-33, арт. 259), Рада Народніх Комісарів УСРР постановила:

1. Визнати за державні заповідники такі території:

а) Іванівський (Оджигінський) пісчаний масив Голопристанського району Херсонської округи, між селами Рибалч’я та Іванівка;
б) західну частину Чалбаського пісчаного масиву разом з так званими „Буркутськими плавнями“ та цілинними дільницями так званої „Старої економії“ Голопристанського району, Херсонської округи, між селами Копан та Чалбаси.
Увага. Межі зазначених в цьому артикулі територій встановлює Народній Комісаріят Земельних Справ УСРР, порозумівшись з Народнім Комісаріятом Освіти УСРР.

2. Зазначені в арт. 1 заповідники мають за своє завдання зберігати й захищати від пошкодження і зміни первісні природні умовини у межах зазначених заповідників, вивчати ці умовини, а так само оберігати і вивчати всі природні умовини Дніпрового низу, добираючи при  цьому способів найдоцільнішого їх збереження.

3. На території зазначених в арт. 1 заповідників заборонити всіляке мисливство та інше використання, крім тих випадків, коли це потрібно з науковою метою.

4. При заповідниках можна закладати відповідні наукові установи, що плани робіт їх затверджує Народній Комісаріят Освіти УСРР, порозумівшись з Народнім Комісаріятом Земельних Справ УСРР.

При заповідниках є господарсько-адміністративний персонал, штати якого затверджується встановленим порядком.

5. Заповідники є у віданні  Народнього Комісаріяту Земельних Справ УСРР; з тим, що наукову роботу заповідників  Народній Комісаріят Земельних Справ УСРР погоджує з  Народнім Комісаріятом Освіти УСРР.

6. Утримання заповідників від 1928-1929 бюджетного року передбачити за кошторисом  Народнього Комісаріяту Земельних Справ УСРР. До 1 жовтня 1928 р. заповідники утримується коштом Всеукраїнського Управління Лісами.

Харків, 19 червня 1928 р.

Заступник Голови Ради Народніх Комісарів УСРР Сербиченко.
Керівничий Справ Ради Народніх Комісарів УСРР Я. Касян.

Публікація Постанови у газеті „Вісті ВУЦВК“, № 148 (2338) від 27 червня 1928 р.

Постанова Ради народних комісарів УСРР „Про утворення пісчаних заповідників в районі Дніпрового низу“

Пошук по сайту

Часті питання (ЧаПи)

Календар

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Посилання

Офіційний веб-сайт Національної академії наук України

Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України

Стежте за оновленнями сайту у фейсбуку

Профіль автора сайту у фейсбуку

 

Прогноз погоди в регіоні заповідника