Пару раз ще аспірантом довелося побувати у Чорноморському заповіднику. Обидва рази отримав велике задоволення. Заповідник великий, що дає йому змогу охороняти більшість типів екосистем пониззя Дніпра. Тут тобі і водно-болотні угіддя, і піщаний степ, і колкові гаї. Територія цінна тим, що потужної господарчої діяльності тут не велося. Усе це свідчить на користь того, що в заповіднику повинен бути заповідний режим.

Україна має дуже малий відсоток заповідних земель - десь в районі 5 %. Виникає закономірне питання: Невже військові, потреби яких ми розуміємо, не можуть знайти ділянки в межах інших 95 % території країни для стрільбищ? Як на мене, то спроба влаштувати стрільби в заповіднику - дикунство у стилі радянських генералів, яким і життя солдат було не жаль. В даному випадку тезу про життя солдата: „Бабы еще нарожают...“ можна перефразувати на „Природа еще восстановится“. Але з таким підходом ми втратили силу силенну нормальних людей, які загинули, не встигнув створити для своєї країни нічого корисного, і також втратили неймовірні площі диких нетрансформованих екосистем, які підтримували неймовірне біологічне різноманіття.

Так що, баби може, ще і народять, а от природа до первісного стану вже не відновиться. Усіх генералів треба відправити на курс лекцій із загальної екології та охорони природи. Бо ці неуки погано вчилися в школі і є продуктом радянської системи виховання.

Олександр Пономаренко, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара

Олександр Пономаренко, Дніпровський національний університет ім. О.Гончара

Пошук по сайту

Часті питання (ЧаПи)

Календар

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Посилання

Офіційний веб-сайт Національної академії наук України

Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України

Стежте за оновленнями сайту у фейсбуку

Профіль автора сайту у фейсбуку